mars 27, 2017

Vindtorget

SVEF:s vindtorg är en förmedlingstjänst så att köpare och säljare av vindandelar kan komma i kontakt med varandra. Kontakta Jens i SVEFs styrelse på jens.sperens@svef.nu för annonsering.

Personer som vill sälja andelar har godkänt att deras kontaktuppgifter finns upplagda på sidan och ansvarar för att meddela SVEF efter avslutad affär, så att kontaktuppgifterna kan tas bort.

AKTUELLA ANNONSER

SÄLJES
3st vindandelar – 2 st nominellt värde 4000 kr, 1 st nominellt värde 5000 kr.
Pris förhandlingsbart vid snabb affär.
Tommy Ek 0708 208510/ e-post: ektommy@telia.com

SÄLJES
10 vindandelar med nominellt värde 7500 kr säljes för 6000 kr /st.
Gunvor Magnusson, e-post: magnusson.gunvor@gmail.com

SÄLJES
3 st andelar med ett nominellt värde av 4000 kr/st
Björn Nilsson, telefon: 076-185924

SÄLJES
1 st andel med nominellt värde 5000 kr, säljes till högstbjudande.
Ingvar Tibblin, e-post: elvafrober@gmail.com

SÄLJES
5 st andelar med nominellt värde 5000 kr samt 3 st andelar med nominellt värde 7500 kr säljes till högstbjudande.
Bosse Östlund, e-post: bosse.ostlund@bredband.net

SÄLJES
För dödsbos räkning säljes
1 vindandel á nominellt värde 4 000 kr ;1 vindandel á nominellt värde 7 500 kr säljes för nominellt belopp eller högstbjudande
Anna-Kristina Selander, e-post: ackiselander@gmail.com

SÄLJES
10 st vindandelar med nominell värde 7.500 kr/st säljes för 72.500 kr
Jörgen Leijon, e-post: viggo.06@live.se

SÄLJES

5 st vindandelar med nominellt värde 5000:-/ st
1 st vindandelar med nominellt värde 7500:-/ st Totalt 6 st säljes för 32500:-

Ulf Svensson, e-post: ulf.s.svensson@outlook.com

—-
SÄLJES

7 st vindandelar med nominellt värde av 7500:- säljer för 7500:-/st eller högstbjudande
Liselotte Lundberg, e-post: lajzelott@gmail.com


SÄLJES

7 st vindandelar med nominellt värde av 7500:- säljes för 52500:-
Johan Lindell, e-post: johan.e.lindell@gmail.com


SÄLJES

1 vindandel till ett nominellt värde av 7500:- säljes för 7000:-
Ann Kristin Schipper, e-post: annkristinschipper@gmail.com

SÄLJES

11 st vindandelar med nominellt värde 4000 kr/st säljes för nominella värdet, styckvis eller i klump.
Thomas Gardmo, e-post: gardmo@hotmail.com

SÄLJES

3 st vindandelar med nominellt värde 5000 kr/st säljes för nominella värdet, styckvis eller i klump.
Charlotta Skagersten, e-post: lottaskagersten@hotmail.com

SÄLJES

3 st andelar säjes. 1 andel med nominellt värde 7500:- samt 2 st andelar med nominellt värde 4000:-, säljes styckvis eller i rabatterad klumpsumma för 14 000:-
Emanuel Wien e-post: Emanuel.Wien@telia.com 0706 58 60 64

SÄLJES

3 st andelar säljes med nominellt värde 7 500 st. Pris 21 000 i klump. Thomas Gilleby. e-post: thomas.gilleby@telia.com

SÄLJES

1 st vindandelar med nominellt värde 4000 kr / st samt 3 st vindandelar med nominellt värde 5000 kr /st säljes för nominella värdet styckvis eller i klump. Peter Rosengren, e-post peter_rosengren@yahoo.se


SÄLJES

5 st nominellt värde 5000:-/st säljes för 25.000:-
Lennart Tegerot E-post: dax@teghem.se
tel. 0706613442


SÄLJES

6st andelar á 7500kr säljes per/st eller i klump.
hansagard@hotmail.se


SÄLJES

10 st andelar säljes för 5000-7500 kr/st. Allra helst alla, men beroende på pris, snabbhet och hur många är priset förhandlingsbart. Nominellt värde är 7500 kr.
Emil Hast, e-post: emilhast@gmail.com Mobil: 070-6943708

SÄLJES

1 st med nominellt värde 7 500:-/st säljes för 7 500:-
Karl-Johan: 0705-694966 – Kjällerström epost: kj@kjkrevisor.se

SÄLJES

3 st med vindandelar med nominellt värde 7500:-/st säljes för 21 000:-.
Priset kan diskuteras vid snabb affär/eller om ni har annat att erbjuda i utbyte.
Mikael Hietala epost: mikael.hietala75@gmail.com

SÄLJES

5 st á 5000. Totalt 25 000 kr. Säljes för nominellt värde. Anders Folke, e-post aafolke@gmail.com

SÄLJES

10 st med nominellt värde 7.500:-/st säljes för 75.000:-
Lennart Lans, e-post llans@spray.se

SÄLJES

5 st med nominellt värde 7.500:-/st säljes för 37500:-
Petter Carlsson, e-post petter.carlsson@live.com

SÄLJES

2 st med nominellt värde 7.500:-/st säljes för nominellt värde eller högstbjudande, tillsammans eller var för sig. Jerker Forssell, e-post:jerkerf@outlook.com

SÄLJES

5 stycken med nominellt värde 7 500 :-/st säljes
för nominellt värde (37 500 kr).
Christine Wallgren epost:christine.wallgren@gmail.com

SÄLJES

4 st med nominellt värde 5 000 kr, säljes i klump för 24 000 kr.
Hillevi Helmfrid epost: hillevi.helmfrid@post.utfors.se

SÄLJES

10 st med nominellt värde 4000:-/st säljes för 50.000 kr.

Karl Larsson epost: mlgbg@live.se

SÄLJES

18 st med nominellt värde 5000:-/st säljes till högstbjudande i klump, dock lägst 90.000 kr.

Axel Bergenstjerna epost: axel@bergenstjerna.se

SÄLJES

1 st med nominellt värde 7500:- säljes för 7500:-
Carl-Johan Rosén epost: kufa@telia.com


SÄLJES

1 st med nominellt värde 7500:- säljes för 7500:-
Thomas Prade epost: thomas.prade@web.de