mars 27, 2017

Vindtorget

SVEF:s vindtorg är en förmedlingstjänst så att köpare och säljare av vindandelar kan komma i kontakt med varandra. Kontakta Jens i SVEFs styrelse på jens.sperens@svef.nu för annonsering.

Personer som vill köpa eller sälja andelar har godkänt att deras kontaktuppgifter finns upplagda på sidan och ansvarar för att meddela SVEF efter avslutad affär, så att kontaktuppgifterna kan tas bort.

AKTUELLA ANNONSER

SÄLJES

23 andelar  à 7500:- ( totalt 172.500:-) säljes i klump för 120.000:- eller varje andel för sig för 6000:-. Kontakta Irene 0707515192

SÄLJES

10 st andelar till ett nominellt värde på 7500 kr /st säljes i klump för 70.000, eller styckvis för nominella värdet.
Eva Haugland, e-post: eva.haugland@gmail.com

SÄLJES

7 st vindandelar med nominellt värde av 7500:- säljer för 7500:-/st eller högstbjudande
Liselotte Lundberg, e-post: lajzelott@gmail.com

SÄLJES
2 st vindandelar med nominellt värde 7500:- styck säljes till högstbjudande.
Kristina Montelius, , e-post:kristina@montelius.se

SÄLJES
8 vindandelar med nominellt värde 7500 säljes.
Magnus Pettersson, e-post:magnus.ra.pettersson@telia.com

SÄLJES
2 st vindandelar med nominellt värde 7500:- säljes för 15000 kr eller högstbjudande
Julian Doermann, e-post:juldor58@yahoo.com

SÄLJES
1 st vindandelar med nominellt värde 7 500:- säljes för 6 000 kr
Paul Andersén, e-post:paul.andersen@telia.com

SÄLJES
5 st vindandelar med nominellt värde 7500 kr/st till högstbjudande
Mats Jansson, 070-576 45 33

SÄLJES
3 st andelar nominellt värde 7500 kr/st säljes en och en för 7000 kr/st eller alla tre ihop för 20000 kr Christina Johansson, e-post: c.johansson@email.com

SÄLJES
10 st vindandelar med nominell värde 7.500 kr/st säljes för 72.500 kr
Jörgen Leijon, e-post: viggo.06@live.se

SÄLJES

3 st med vindandelar med nominellt värde 7500:-/st säljes för 21 000:-.
Priset kan diskuteras vid snabb affär/eller om ni har annat att erbjuda i utbyte.
Mikael Hietala epost: mikael.hietala75@gmail.com

SÄLJES

5 stycken med nominellt värde 7 500 :-/st säljes
för nominellt värde (37 500 kr).
Christine Wallgren epost:christine.wallgren@gmail.com