mars 27, 2017

Vindtorget

SVEF:s vindtorg är en förmedlingstjänst så att köpare och säljare av vindandelar kan komma i kontakt med varandra. Kontakta Jens i SVEFs styrelse på jens.sperens@svef.nu för annonsering.

Personer som vill köpa eller sälja andelar har godkänt att deras kontaktuppgifter finns upplagda på sidan och ansvarar för att meddela SVEF efter avslutad affär, så att kontaktuppgifterna kan tas bort.

AKTUELLA ANNONSER

SÄLJES
2 st vindandelar med nominellt värde 5000:- säljes för 4500 kr/st
Leif Backlund, e-post:juldor58@yahoo.com

SÄLJES
1 st vindandelar med nominellt värde 7 500:- säljes för 7 000 kr
Paul Andersén, e-post:paul.andersen@telia.com

SÄLJES
5 st vindandelar med nominellt värde 7500 kr/st till högstbjudande
Mats Jansson, 070-576 45 33

SÄLJES
3 st andelar nominellt värde 7500 kr/st säljes en och en för 7000 kr/st eller alla tre ihop för 20000 kr Christina Johansson, e-post: c.johansson@email.com

SÄLJES
3 st andelar med ett nominellt värde av 4000 kr/st
Björn Nilsson, telefon: 076-185924

SÄLJES
10 st vindandelar med nominell värde 7.500 kr/st säljes för 72.500 kr
Jörgen Leijon, e-post: viggo.06@live.se

SÄLJES

5 st vindandelar med nominellt värde 5000:-/ st
1 st vindandelar med nominellt värde 7500:-/ st Totalt 6 st säljes för 32500:-

Ulf Svensson, e-post: ulf.s.svensson@outlook.com

—-
SÄLJES

7 st vindandelar med nominellt värde av 7500:- säljer för 7500:-/st eller högstbjudande
Liselotte Lundberg, e-post: lajzelott@gmail.com

SÄLJES

1 vindandel till ett nominellt värde av 7500:- säljes för 7000:-
Ann Kristin Schipper, e-post: annkristinschipper@gmail.com

SÄLJES

6st andelar á 7500kr säljes per/st eller i klump.
hansagard@hotmail.se


SÄLJES

10 st andelar säljes för 5000-7500 kr/st. Allra helst alla, men beroende på pris, snabbhet och hur många är priset förhandlingsbart. Nominellt värde är 7500 kr.
Emil Hast, e-post: emilhast@gmail.com Mobil: 070-6943708


SÄLJES

3 st med vindandelar med nominellt värde 7500:-/st säljes för 21 000:-.
Priset kan diskuteras vid snabb affär/eller om ni har annat att erbjuda i utbyte.
Mikael Hietala epost: mikael.hietala75@gmail.com

SÄLJES

5 st med nominellt värde 7.500:-/st säljes för 37500:-
Petter Carlsson, e-post petter.carlsson@live.com

SÄLJES

5 stycken med nominellt värde 7 500 :-/st säljes
för nominellt värde (37 500 kr).
Christine Wallgren epost:christine.wallgren@gmail.com

SÄLJES

4 st med nominellt värde 5 000 kr, säljes i klump för 24 000 kr.
Hillevi Helmfrid epost: hillevi.helmfrid@post.utfors.se

SÄLJES

10 st med nominellt värde 4000:-/st säljes för 50.000 kr.

Karl Larsson epost: mlgbg@live.se