mars 27, 2017

Vindtorget

SVEF:s vindtorg är en förmedlingsplats så att köpare och säljare av vindandelar kan komma i kontakt med varandra. Kontakta Niclas i SVEFs styrelse på niclas@evigel.se för annonsering.

Personer som vill köpa eller sälja andelar har godkänt att deras kontaktuppgifter finns upplagda på sidan och ansvarar för att meddela SVEF efter avslutad affär, så att kontaktuppgifterna kan tas bort.

OBS: SVEF har genomfört en split så att varje 1000kWh-andel motsvarar 10 stycken 100kWh-andelar.

AKTUELLA ANNONSER

SÄLJES

50 st andelar (a 100 kWh) med nominellt värde 500 kr/st säljes för 25 000 eller högstbjudande.

Kontakt Lars Broberg, tfn 0760-487793 mail: lars.erik.broberg@gmail.com

SÄLJES

100 st andelar (a 100 kWh) med nominellt värde 500 kr/st säljes för 50000 eller bud.

Kontakt Bengt Lilja, tfn 070-3277920 mail: bengt@liljornaz.se

SÄLJES

50 st andelar a 100 kWh till ett pris av 27 500 kr. (Nominellt värde 37 500 kr)

Kontakt: Kent Sköld, tfn 070-0646102, mail: kent.skold@telia.com

SÄLJES

100 andelar för 55000:-

Ger rätt till 10 000 kWh.

Kontakt: Lars Evers, lars_evers@hotmail.com

SÄLJES

50 andelar á 400 kronor.

Kontakta Stefan Nilsson: stefan61nilsson@icloud.com

SÄLJES

Säljes 10 stycken 400-kronorsandelar och 20 stycken 750-kronorsandelar. Nominellt värde eller högstbjudande. Kontakt: robert.smith.swe@gmail.com

SÄLJES

40 andelar med nominellt värde 750:-/st säljes för 24000:- kronor (600:-/st)

Kontakta Eia Olofsson tel 0346-50510 eller 0346-50512

SÄLJES

Säljes 20 stycken 750 kronors andelar till ett pris av 12000 kronor. Kontakt: Amanda Corlin (amanda.engman@gmail.com)

Säljes 4 st 7500kr andelar (ger rätt till 1000kWh/andel). Säljes för 600kr/100kWh alltså 24 000kr totalt). Kontakt: Lisa Görensson lisa.goransson@chalmers.se

SÄLJES
3st vindandelar med nominellt värde 7500:-/st till högstbjudande.
Birgitta Quintino, e-post: birgittaquintino@hotmail.com

SÄLJES

7 st vindandelar med nominellt värde av 7500:- säljer för 7500:-/st eller högstbjudande
Liselotte Lundberg, e-post: lajzelott@gmail.com

SÄLJES
8 vindandelar med nominellt värde 7500 säljes.
Magnus Pettersson, e-post:magnus.ra.pettersson@telia.com

SÄLJES
2 st vindandelar med nominellt värde 7500:- säljes för 15000 kr eller högstbjudande
Julian Doermann, e-post:juldor58@yahoo.com

SÄLJES
5 st vindandelar med nominellt värde 7500 kr/st till högstbjudande
Mats Jansson, 070-576 45 33

SÄLJES
100 st vindandelar med nominell värde 750 kr/st säljes för 55.000 kr eller för 550 kr/andel,

Jörgen Leijon, e-post: viggo.06@live.se

SÄLJES

3 st med vindandelar med nominellt värde 7500:-/st säljes för 21 000:-.
Priset kan diskuteras vid snabb affär/eller om ni har annat att erbjuda i utbyte.
Mikael Hietala epost: mikael.hietala75@gmail.com